۱۶
بهمن

زیر چراغی کابینت

زیر چراغی کابینت:

 در این مقاله از سایت نوینmdf به توضیح و معرفی زیر چراغی کابینت می پردازیم.درکابینت ها معمولا در زیر کابینت های هوایی متناسب با رنگ تاج یک نوار با ارتفاع ۵ سانتی متر دور تا دور استفاده می شود که به این قطعه زیر چراغی یا در اصطلاح قاب می گویند . برای استفاده از نور در کابینت ها می توان از زیر چراغی استفاده کرد .

ازمهمترین نکات در انتخاب زیرچراغی کابینت میتوان به همخوانی طرح و رنگ آن با تاج کابینت، با توجه به رنگ اصلی کابینت اشاره کرد. این رنگ معمولا با توجه سلیقه مشتری مخالف رنگ اصلی کابنت هاست، اما در مواردی که مشتری بخواهد زیرچراغی را همرنگ کابینت انتخاب کند، مشکلی رخ نخواهد داد.

انواع زیرچراغی کابینت:

چون سبک کابینتهای مختلف از نظر جنس واجرا باهم تفاوت دارد، انتخاب زیر چراغی کابینت نیز باید با توجه به سبک کابینت باشد. در زیرسبکهای متداول کابینت را آورده ایم و با توجه به این موضوع، زیرچراغی متناسب با ان را به شما عزیزان ارائه داده ایم.

زیر چراغی کابینت هایگلاس:

در این نوع از کابینتها چون  کابنت هایگلاس یک کابینت مدرن است، بهتراست زیر چراغی کابینت نیز از این مسئله  پیروی داشته باشد.لذا یهتریت زیرچراغی برای کابینتهای هایگلاس میتواند یک نوار به ارتفاع ۵ سانتی متر باشد که همانطور که در تصویر زیر می بینید این موضوع را برای شما به نمایش گذاشته ایم.

تاج کابینت نیز باتوجه به زیرچراغی باید از نظر رنگ و طرح همخوانی داشته باشد.

 

زیر چراغی کابینت
زیرچراغی کابینت هایگلاس

زیر چراغی کابینت مات:

در انتخاب زیر چراغی برای کابینتها مات میتوانیم مانند زیرچراغی کابینت هایگلاس، از یک نوار ۵ سانتی متری برای اینکار استفاده کنیم یا اینکه از زیرچراغی شرکتی که از نظر ارتفاع همان ۵سانتی متر میباشد،استفاده کنیم. ما نمونه هایی از زیرچراغی شرکتی را برای شما در تصویر زیر اورده ایم تا شما با ان آشنا شده و به راحتی ببینید کدام نوه از زیرچراغی ها با سلیقه شما مطابقت دارد.

 

زیرچراغی کابینت
زیر چراغی کابینت شرکتی

زیر چراغی کابینت ممبران:

سبک دیگری از کابینتها، کابینتهای ممبران میباشند که میتوانند مدرن یا کلاسیک باشند. با توجه به سبک این کابینتها زیرچراغ و تاج مصرفی در این نمونه از کابینتها بصورت خاص مطابق شکل زیر بکار میرود.در شکل زیرما نمونه ای از این طرح را به نمایش درآورده ایم و این طرحها میتوانند با توجه به رنگ بندی کابینت ممبران قابل تغییر باشند.

زیرچراغی کابینت
زیرچراغی ممبران