29
ژانویه

آموزش نحوه محاسبه کابینت اشپزخانه

برای اطلاع از نحوه محاسبه کابینت اشپزخانه ، گروه دکوراسیون نوینmdf ، نکاتی را به شما در این مطلب آموزش میدهد تا به راحتی از متراژ کابینت اشپزخانه خود اطلاع داشته باشید و به قولی سر دراورید. لطفابرای طرح سوالات خود در مورد روشها و نحوه محاسبه کابینت اشپزخانه با ما در تماس باشید.

برای این موضوع باید ابتدا با انواع مختلف کابینت در اشپزخانه اشنا شوید، به دلیل اینکه هر نوع از کابینتها دارای ویژگی های خاصی هستند و نحوه محاسبه هر کابینت درصدی مشخص است که برای شما شرح میدهیم. ضمن اینکه هر کابینت دارای ابعاد استاندارد میباشد که با توجه به نوع قرارگرفتن در اشپزخانه مشخص میشود.

۱٫ نحوه محاسبه کابینت دیواری(هوایی)

کابینتهای دیواری همان یونیت هایی هستند که در اشپزخانه روی دیوارنصب میشوند نحوه محاسبه این کابینت ها به این صورت است که اگر ۱ متر کابینت را ۱۰۰درصد درنظربگیریم، ۴۰ درصد از این مقدار به کابینت هوایی اختصاص دارد. یعنی برای مشخص کردن متراژ کابینت فضاهایی را که دارای کابینت هوایی هستند اندازه گیری میکنیم و انرا ضربدر ۴۰درص میکنیم تا متراژ کابینت هوایی ما مشخص شود.

به یک مثال در این زمینه می پردازیم تا روش محاسبه کابینت برای شما بیشتر ملموس باشد. فرض کنید طول کابینتهای دیواری برابربا ۶متر شد، برای محاسبه ما ۶*۴۰% میکنیم و حاصل میشود ۲٫۴متر. این بیان میکند که اندازه کابینت هوایی ۲٫۴ میباشد و اگر قیمت ۱ متر کابینت اشپزخانه 900.000تومان باشد، قیمت ان میشود :

۲٫۴*۹۰۰٫۰۰۰=۲٫۱۶۰٫۰۰۰ که هزینه حمل و نصب معدل ۱۰درصد به ان اضافه میشود. 

۲٫ نحوه محاسبه کابینت زمینی:

برای اشنایی با نحوه محاسبه کابینت زمینی، با توجه به توضیحات بند ۱، کافیست بدانیم که کابینتهای زمینی ۶۰درصد از یک متر کابینت را تشکیل میدهند.

یعنی اگرما بطور مثال ۷متر کابینت زمینی داشته باشیم و مثلا قیمت ۱ متر کابینت ۹۰۰٫۰۰۰ تومان باشد، متراژ کابینت زمینی ما برابر است با ۷ ضربدر ۶۰درصد که برابر است با ۴٫۲متر.

به طبع قیمت ان برابر است با: ۴٫۲*۹۰۰٫۰۰۰=۳٫۷۸۰٫۰۰۰تومان که هزینه حمل ونصب معادل ۱۰ درصد به ان اضافه میگردد.

۳٫ نحوه محاسبه کابینت کمدی:

کابینت کمدی معادل ۱۸۰درصد است، یعنی ۱٫۸ برابر مجاسبه میشود.مثلا اگرما دو کابینت کمدی به عرضهای ۶۰ و ۴۰ سانتی متر داشته باشیم، جمع این دو میشود ۱۰۰ سانتی متر و متراژ ان برابر است با ۱٫۸ متر کابینت.

اگرقیمت ۱ متر کابینت ۹۰۰٫۰۰۰ تومان باشد، قیمت این مثال برابر استا با ۱٫۸*۹۰۰٫۰۰۰=۱٫۳۵۰٫۰۰۰ تومان.

 

نحوه محاسبه کابینت کمدی
معرفی کابینت کمدی

۴٫ نحوه محاسبه کانتر اشپزخانه:

برای محاسبه کانتر اشپزخانه کافیست بدانیم که کانتر معادل ۹۰درصد از ۱متر را به خود اختصاص میدهد وبرای محاسبه قیمت کانتر مانند مثالهای بالا محاسبه را انجام میدهیم.

۵٫ نحوه محاسبه نماها(درب نما):

نحوه محاسبه نماها در کابینت باید بدانیم که نمای کابینت معادل ۲۰درصد از قیمت ۱ متر کابینت را تشکیل میدهد و مانند مثالهای قبلی بعد از بدست اوردن متراژ نما، ان را ضربدر ۲۰درصد میکنیم و برای بدست اوردن قیمت ، حاصل را ضربدر ۹۰۰٫۰۰۰ تومان میکنیم.

امیدواریم این مطلب از سایت نوینMDFمورد رضایت شما قرار گرفته باشد.