تخت خواب دونفره
05
فوریه

۳۰ نمونه شیک تخت خواب دونفره با سرویسهای مختلف به روز

در این مطلب ۳۰ نمونه ی مختلف تخت خواب دونفره را برای شما به نمایش درمی آوریم و هریک را به توضیح میدهیم تا به راحتی بتوانید تخت خواب مورد نظرتان را انتخاب کنید.

برای انتخاب یک تخت دونفره ابتدا باید اطلاعاتی را درمورد تخت خوابهای دونفره داشته باشید تا هیچگونه ابهام یا مشکلی در ذهنتان نماند.

ابعاد تشک تخت خواب دونفره چند است؟

ابعاد استاندارد برای تشک تخت خواب دونفره بهتر است ۱۶۰*۲۰۰باشد.

به صورتی که طول تشک ۲۰۰ سانتی متر و عرض آن ۱۶۰ سانتی متر باشد.البته این توصیه ما به شماست ولی اگر به دلایلی مثل کوچک بودن فضا یا هر دلیل دیگری،شما بخواهید تشک را کوچکتر یا بزرگتر انتخاب کنید، مشکلی برای این مسئله وجود نخواهد داشت.

ابعاد تشکهای موجود در بازار برای تخت دونفره ۱۶۰*۲۰۰ میباشد و اخیرا با توجه به کوچکتر بودن اتاقها در نازل مختلف، در برخی موارد شاهد این هستیم که تخت خوابهایی با ابعادهای کوچکتر ساخته میشوند که به طبع تشک آنها نیز کوچکتر میشوند.

در صورتی که ابعاد خاصی از تشک( بزرگتر یا کوچکتر از ابعاد توصیه شده) را برای تخت خواب خود بخواهید، میتوانید براحتی در کارگاهای تولید تشک تخت خواب که امروزه زیاد هستند سفارش دهید. البته معمولا شاهد این هستیم که تغییرات در عرض تشک (۱۶۰ سانتی متر) اعمال میباشد و طول آن(۲۰۰ سانتی متر) تغییری نمیکند.

در تصویر زیر شاهد این هستیم که چگونه تشک در داخل باکس تخواب دو نفره قرار گرفته است. ارتفاع یا ضخامت تشک تخواب نیز چیزی بین ۲۰تا۲۵ سانتی متر میباشد.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره

ابعاد استاندارد تخت خواب دونفره چند است؟

ابعاد تخت خواب دونفره میتواند مختلف باشد و با توجه به فضای شما و به طبع ابعاد تشک شما تعیین میشود. درحالت استاندارد اگر تشک شما ۱۶۰*۲۰۰ سانتی باشد، حداقل طول تخت خواب دو نفره ۲۱۰ سانتی متر و حداقل عرض آن ۱۷۰ سانتی متر خواهد بود.

ما حالت حداقلی را برای این مطلب در نظر گرفته ایم و شما مشاهده خواهید کردعرض برخی از تخت خوابهای دونفره به ۲۰۰ سانتی متر و بیشتر نیز میرسد.در شکل زیر یک تخت خواب با طرح ساده را برای شما به نمایش درآورده ایم که بیانگر مطلب گفته شده میباشد.

تخت خواب دونفره
تخت دونفره ساده

استفاده از کشو در تخت خواب دونفره :

درادامه این مطلب از سایت گروه نوین ام دی اف ،به ارائه مدلهای مختلف تخت خواب دونفره و توصیه هایی در مورد هرکدام پرداخته ایم.در مواردی که اتاق شما کوچک است، میتوانید از کشوهایی در زیرتخت خوابتان استفاده کنید تا تخت خواب شما دومنظوره باشد.محل استفاده از کشوها در زیر تخت خواب تعبیه میباشد.

تخت دونفره
استفاده از کشو در زیر تخت خواب

استفاده از کشو برای تخت خواب برای زمانی توصیه میشود که شما فضایی برای جاگذاری کمد یا دراور و یا حتی پاتختی نداشته باشید.اگر شما فضای این را دارید که از کمدهای کوچکی مثل دراور، میز ارایش و یا پاتختی استفاده کنید، به شما توصیه میشود که زیرتخت خواب دونفره را خالی بگذارید.

تخت دونفره
تخت خواب دونفره همراه با دراور و پاتختی

استفاده از سرویس ها و کنسولهای مختلف :

شما همچنین میتوانید از کنسولهای مختلفی با توجه به سلیقه و میزان هزینه ای که برای سفارش تخت خواب در نظر گرفته اید،استفاده کنید.مطمئنا استفاده از این عناصر میتواند به زیبایی و کارایی طرح کمک کند و هارمونی اتاق شما را نیز تضمین میکند.

در طرح زیر شاهد یک تخت خواب دونفره با یک میز ارایش در یک سمت و یک کمد لباس ریلی در سمت دیگر آن هستید.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره با کمد ریلی و میز آرایش

نکات فنی :

برای استفاده از کشو در زیر تخت خواب دونفره گفته شد که به حالتهای مختلفی میتوان این کشوها را بکار برد. اگرفضای شما طوری باشد که دو طرف تخت خواب باز باشد، میتوانید از دوسمت تخت باری ایجاد کشو استفاده کنید.با توجه به میزان کاربرد و سلیقه شما میتواند تعداد این کشوها از ۱ تا ۴ عدد باشد.

در نمونه زیرشاهد این هستیم که دوسمت تخت خواب باز است و از ۴عدد کشو در زیرتختخواب دونفره استفاده شده است.از دو عدد فایل دو کشو که به پاتختی معروف است، در دوسمت تخت استفاده شده است.

تخت خواب دونفره
تخت دونفره با ۴ عدد کشو و پاتختی

قانون خاصی برای استفاده از کشو در زیر تخت وجود ندارد و اگر فضای شما اجازه ی اینکار را بدهد، مشکلی ایجاد نخواهد شد.

طرح دیگری از تخت خواب دونفره را در زیر میبینید که از تعداد کشوهای بیشتری استفاده شده و کارایی تخت را بیشتر کرده است.همچنین از یک دراور و پاتختی در دوطرف تخت استفاده شده است.

تخت خواب دونفره
تخت دونفره با پاتختی و دراور

توصیه ما به شما این است که اگر فضای لازم را دارید و البته هزینه ای که میخواهید برای اتاق خواب یا محلتان در نظر بگیرید، اجازه میدهند که از دراور یا کمد لباس و پاتختی و سایر گزینه ها استفاده کنید، تردیدی در این موضوع نکنید و از یک ست برای اتاقتان استفاده کنید تا یک هارمونی و جذابیتی خاص برای فضایتان ایجاد کنید.

تخت خواب دونفره
ست سرویس خواب سفید و مشکی

نمونه استفاده از سرویس های مختلف در طراحی :

مطمئنا جذابیت استفاده از ست تخت دونفره و سرویسهای مختلف آن، ارزش این را دارد که از ترکیب رنگهای یکسان در وسیله های مختلف استفاده کنید و طیف رنگی مشخص در وسایل کنار تخت، زیبایی را دوچندان میکند.

برای طرح زیر شما درخیالتان تصور کنید که کنسول بکار رفته در کنار تخت خواب، دارای رنگ و طرحی باشد که هیچ خوانایی و سنخیتی با تخت خواب نداشته باشد.

با در نظر گرفتن این حالت ،شما چه تصوری از اتاقتان خواهید داشت؟

البته این مسئله منوط به فضای اتاق و هزینه ای است که برای اینکار درنظر گرفته اید.

تخت خواب دونفره
ست تخت دونفره و کنسول کنار تخت

ست کردن رنگ:

اگر شما یک کنسول یا دراور یا وسایلی از این قبیل در منزلتان دارید و قصد دارید یک تخت خواب کنار آن تعبیه کنید، توصیه ما این است که تا حد ممکن از یک رنگ بندی مناسبی استفاده کنید که با رنگ وسیله تان همخوانی داشته باشد.این میتواند یک راه حل مناسب برای اشخاصی باشد که به تازگی کنسول یا دراور خود را سفارش داده و خریده اند و میتوانند سالهای زیادی از آن استفاده کنند.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره با دراور لباس و آینه

توصیه ی دیگر برای شما عزیزان این است که اگر با روحیه و سلیقه شما مناسب است، تا حد ممکن از دو رنگ برای تخت خواب و متعلقاتی مثل کنسول، دراور،میز آرایش و پاتختی استفاده کنید که از نظر ظاهری بسیار حرفه ای و شیک میباشد.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره با کمد لباس و دراور

چرا رنگ؟

رنگ ها و طرحهای بکار رفته در سرویس خواب یا سایر محصولات mdf، روح کار میباشند، بنابراین طوری انتخاب کنید که مکمل یکدیگر باشند و به اندازهی کافی به کار رفته باشند.

برای مثال باید این را در نظر بگیرید که روتشکی شما چه رنگی خواهی بود(سلیقه ای) و توجه به رنگ آن حتما باید در انتخاب رنگ ام دی اف در نظرگرفته شود.

یک ست سرویس خواب سفید و مشکی رنگ رادر طرح زیرمشاهده میکنید که تقریبا رنگهای سفید و مشکی بصورت مناسب به کار رفته اند.

سرویس خواب
تخت خواب و سرویس سفید و مشکی

استفاده از رنگ بندی های متنوع 

نمونه ای دیگر از انتخاب و استفاده از رنگهایی که مکمل یکدیگرهستند را در طرح زیر مشاهده میکنید. استفاده از رنگهای تیره و روشن اثربخشی طرح را بیشتر خواهد کرد.به زیبایی این تصویر نمایانگر توضیحات ما میباشد.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره با کمد لباس و دراور

انتخاب رنگ و بکار بردن آنها در طرح ها یک مسئله کاملا کاملا کاملا سلیقه ای میباشد و حتما قرار نیست که تمامی افراد برای استفاده ازرنگهای مختلف از یک قانون و قاعده خاصی پیروی کنند.

استفاده از یک رنگ در طراحی:

یک نمونه از طرحی را که در آن از یک رنگ برای ساخت استفاده شده است را میتوانید دراین تصویر ببینید و بار توجه به سلیقه و روحیه خود خانواده تان، یک انتخابگر باشید.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره با متعلقات هم رنگ

نمونه ای دیگر از طرح تخت خواب دونفره با متعلقات هم رنگ را در زیر ببینید.

اگر رنگ انتخاب شده بعنوان یک تک رنگ، باتوجه به تشک و روتشکی انتخاب شود، نتیجه ی بهتری خواهد داشت.در طرح زیر از یک کتابخانه در کنار کمدهای لباس استفاده شده است که در هر خانه ای نیاز است.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره با کمد لباس و کتابخانه

مطالب گفته شده حتما به این معنا نیست که تخت خواب خودرا حتما باید با متعلقات مختلف بسازید و همه ما میدانیم که استفاده از سادگی در هرمنزلی میتواند بسیار خوشایند باشد.برخی افرارد برای رفع نیاز خود دست به سفارش میدهند و با هزینه ای اندک میخواهند فقط یک تخت خواب در منزل داشته باشند.

به هردلیل میتوانید از تخت خوابهایی ساده که از هیچ کشو یا سرویس دیگری در کنار ان استفاده شده است را سفارش دهید و به این طریق نیاز خودرا با توجه به محدودیتهایی مثل کوچک بودن فضا یا هزینه، برطرف سازید.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره ساده

تخت خوابهای شیک و ساده:

برخی از تخت خوابها در عین سادگی بسیار جذاب هستند و انتظاری را که ما از تخت خواب از نظر زیبایی و کارایی دارند را یرطرف میکنند و نیازی به متعلقات ندارند.

طرح زیر یک نمونه دیگر از تخت خواب دونفره را برای شما نمایش میدهد.

استفاده از رنگهای روشنی مثل سفید در اتاق خواب، فضای کوچک را بزرگتر نشان میدهد.بنابراین یکی از  توصیه های ما برای اتاقهای کوچک استفاده از رنگهای روشن است.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره ساده

تمامی طرحهای ارائه شده قابل تغییر در رنگ و طرح و اندازه هستند و در صورت تمایل میتوانید متعلقات یا بخشی از آنهارا حذف نمایید.

یک طرح دیگر که ما به شما توصیه میکنیم را در تصویر زیر ببینید.

استفاده از رنگ مناسب با توجه به رنگ کف اتاق و دیوارهاذ و استفاده از رنگ تشک مناسب برای تخت خواب، این طرح را جذاب کرده است.

تخت خواب دو نفره
تخت خواب دونفره با دراور

تخت خواب هایگلاس(براق):

برای افرادی که به تخت خوابهایی با روکشهای براق گرایش دارند، ما ورق هایگلاس را توصیه میکنیم.

این سبک از ورقها میتوانند به زیبایی و بزرگتر دیده شده اتاق بسیار کمک کنند. نمونه ای از تخت خواب دونفره هایگلاس سفید و مشکی را برای شما در تصویر زیر در میان گذاشته ایم.

تخت خواب دونفره هایگلاس
تخت خواب دونفره هایگلاس سفید و مشکی

نمونه ای دیگر از تخت خواب دونفره هایگلاس را که محبوبیت زیادی داردف در تصویر زیر به نمایش گذاشته ایم. یک تخت خواب ساده با دروارد کناری که دربهای کشو بدون دستگیره و از نوع دستگیره مخفی میباشند. در قسمت بالایی تخت (تاج تخت) نیز از روکش چرم برای رویه کوبی استفاده شده است. رنگهای استفاده شده در این طره هایگلاس سفید و هایگلاس دودی میباشد.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره هایگلاس با کنسول کناری

تخت خواب مات:

در طرح بعدی که برای شما میتواند بسیار جذاب و جالب باشد، استفاده از ترکیب ورق مات mdf و ورق هایگلاس را مشاهده میکنیم. شاهد این هستیم که روز بروز استفاده از این ترکیب برای سرویسهای خواب و سایر دکوراسیون منزل مثل کابینت و کمد دیواری ، بیشتر میشود و محبوبیت زیادی در بین مشتریان دارد.

تخت خواب دونفره هایگلاس
سرویس خواب هایگلاس با ترکیب ورق مات

یک نمونه از کمد دیواری ریلی که با تخت خواب ست شده است را مشاده میکنید که برای خانه هایی با اتاقهای بزرگ بسیار مناسب میباشد.

مزیت دربهای کمدها در حالت ریلی، عدم تداخل انها با فضای اتاق و تخت خواب میباشد.

تخت خواب دونفره
ست تخت خواب دونفره با کمد دیواری ریلی

در نظر گرفتن فضای موجود:

برای استفاده از ستهای کمد دیواری و تخت خواب دونفره باید حتما فضای اتاق به اندازه ای باشد که این دو قابل اجرا باشد و ریلی بودن دربهای کمد دیواری سلیقه ای است.طرح زیر نمونه ای دیگر از ست تخت خواب با کمد دیواری میباشد.

ست تخت خواب دونفره با کمد دیواری
ست تخت خواب دونفره با کمد دیواری

دو نمونه از طرح های ترکیب کمد تخت خواب دو نفره با دراور لباس و کمد لباس را در زیر مشاهده میکنید که با توجه به نیاز و سلیقه میتوانید از این مدلها استفاده کنید.

تخت خواب دونفره
ست سرویس خواب

در طرح دو از چند شش ضلعی اسفاده شده که میتواند متغیر باشد و استفاده از ان میتواند برای سلیقه های مختلف جالب باشد.

تخت خواب دونفره
تخت خواب دونفره با کنسول

نمونه ای دیگر از تخت خواب هایگلاس را در تصویر میبینید که سفید و مشکی میباشد و از محبوبترین طرحهای تخت دونفره هایگلاس میباشد.در کنار تخت از یک کمد لباس با دربهای ریلی استفاده شده که بسیار میتواند کارامد باشد.

تخت خواب دونفره با دراور
تخت خواب هایگلاس با کمد لباس و دراور

تخت خواب با ورق ممبران:

در قسمت ما سه نمونه از طرحهای تخت خواب دونفره که ورق انها از نوع ممبران میباشد،برای شما آورده ایم تا برای تمامی سلیقه ها نمونه هایی را ارائه داده باشیم.

تخت خواب دونفره ممبران
تخت خواب ممبران با دراور
سرویس خواب ممبران
سروس خواب ممبران سفید رنگ
تخت خواب ممبران
تخت خواب دونفره ممبران رنک گردویی

هرگونه تغییر در طرح و ابعاد و رنگ توسط گروه ما نوین mdf قابل اجرا میباشد.لطفا برای مشاوره رایگان و استعلام قیمتهای بروز، با ما در تماس باشید.