کابینت ممبران آشپزخانه سفید
31
ژانویه

مدلهای کابینت ممبران ( کابینت کلاسیک )

حتما نام کابینت ممبران را حداقل برای یکبار هم که شده شنیده اید. امروز قصد داریم در سایت گروه نوین ام دی اف به بررسی چند نمونه از طرحهای کابینت ممبران و توضیح مختصری در مورد هر طرح بپردازیم. امیدواریم این مطلب مورد رضایت شما واقع گردد.

نمونه کابینت ممبران (کلاسیک)

کابینت ممبران چیست؟

کابینت ممبران که از سبکهای کلاسیک کابینت می باشد، از محبوب ترین کابینت های آشپزخانه می باشد که به دلیل تنوع بالای رنگی ، طرحهای زیبا و قیمت نسبتا مناسب امروزه جایگاه خاصی را در بین خانه های ایرانی پیدا کرده است.

این کابینت ها که به کابینت وکیوم ، کابینت کلاسیک و کابینت رومی نیز شهرت دارند، دارای مغز ام دی اف(mdf) بوده و از روکشهای مختلفی مثل روکش چوب و پی وی سی بهره مند هستند و با ایجاد طرحها ونقشهای مختلفی که روی این ورقه ها ایجاد میشود، جلوه کابینت ممبران را منحصر به فرد کرده است.

گروه نوین ام دی اف تولید کننده کابینت ممبران در طرح ها و رنگ های مختلف ، راهنمای کاملی را برای انتخاب این سبک کلاسیک به عنوان کابینت آشپزخانه ارائه داده و به تمام نکات درباره قیمت، طرح ، رنگ ، مزایا و معایب ، نحوه ی ساخت اشاره خواهد داشت.

کابینت ممبران چیست؟

انواع کابینت ممبران یا وکیوم

کابینت ممبران یا وکیوم را با توجه به طرحها و نقش های بکار رفته در روکش و ابزارهای متناسب با آن میتوان به دو دسته تقسیم نمود که عبارتند از :

کابینت ممبران کلاسیک ، محبوب ترین سبک کابینت ممبران

 

کابینت ممبران کلاسیک گروه نوین ام دی اف

معمولا اصلی ترین سبک کابینت ممبران ، کلاسیک می باشد و در بازار به کابینت کلاسیک نیز شهرت دارد. شما میتوانید در اولین نگاه به این مدل کابینت ها از نقش ها و گل کاری های برجسته و منبت کاری های بکار رفته در ستونها ، سرستونها و تاج ها لذت ببرید.این کابینت ها دقیقا اصالت کابینت چوبی را با قیمتی مناسب تر ارائه داده و محیطی خاص و سلطنتی را در فضای آشپزخانه ایجاد میکنند.

کابینت ممبران کلاسیک قابل اجرا در آشپزخانه هایی با متراژهای مختلف میباشد و میتوان با رعایت نکاتی که ما در مقاله آشپزخانه کوچک خود را بزرگ کنید آورده ایم، این سبک را به بهترین شکل ممکن درخانه های ایرانی به اجرا گذاشت.

کابینت کلاسیک شیک

کابینت ممبران مدرن

 

کابینت ممبران مدرن

سبک دیگری از کابینت ممبران یا وکیوم ، سبک مدرن میباشد که به دلیل سادگی بیشتر و عدم استفاده از گل کاری ها و منبت کاری در ستونها و تاجها ، میتواند گزینه مناسبی برای افراد با سلیقه مدرن باشد. از سوی دیگر زیبایی کابینت ممبران در سبک مدرن حفظ شده وبه همین دلیل مورد استفاده بیشتر خانواده های ایرانی قرار میگیرد.

درواقع کابینت ممبران مدرن نوع ساده تر شده طرح کلاسیک میباشد که با عدم استفاده از گلکاری های برجسته و برخی ابزارهای دنده موشی اجرا میشود.

کابینت وکیوم

برای مشاهده سبکهای دیگری از کابینت مدرن میتوانید از کابینت هایگلاس و همچنین ترکیب کابینت هایگلاس با مات  دیدن نمایید.

محبوبترین رنگ کابینت ممبران

مبحث انتخاب رنگ در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یک امر سلیقه ای می باشد که معمولا با توجه به المانهایی مثل متراژ آشپزخانه، رنگ کاشی و سرامیک کف و دیوارها و لوازم آشپزخانه (یخچال و ماشین ها و …) انتخاب می شود.

کابینت آشپزخانه ممبران از نظر رنگ بندی در بیش از ۵۰ رنگ در بازار تولید شده و به فروش می رود. اما باتوجه به تجربه و سلیقه مشترین پرمصرف ترین رنگ برای خانه های ایرانی رنگ سفید میباشد که از مزایای بسیار زیادی برخوردار است.

کابینت آشپزخانه وکیوم

کابینت ممبران سفید

کابینت ممبران سفید در هر دو سبک کابینت ممبران ( کلاسیک و مدرن ) محبوب ترین رنگ بوده و دلایل متعددی همچون انعکاس نور در محیط آشپزخانه و همچنین بزرگتر نمایش دادن فضای آشپزخانه باعث متمایز شدن این رنگ شده است.

کابینت کلاسیک سفید

علاوه بر گل کاریها و منبت کاری های بکار رفته در کابینت ممبران ، استفاده از دستگیره های متناسب با رنگ سفید نیز جلوه ی بسیار زیبایی به متمایز بودن این سبک می دهد.

جزیره کابینت ممبران سفید
کابینت ممبران جدید

همچنین استفاده از رنگ مناسب در انتخاب صفحه روی کابینت در اجرای رنگ سفید ، از مهمترین فاکتورهای طراحی میباشد. خوشبختانه رنگ سفید هارمونی بسیار مناسبی با رنگها تیره و روشن دارد و میتوان به آسانیاز ترکیب رنگ سفید با رنگهای مختلف صفحه در کابینت ممبران استفاده نمود.

کابینت ممبران سفید با صفحه کابینت تیره

نمونه هایی از اجرای کابینت ممبران سفید با رنگ های تیره صفحه کابینت آشپزخانه که زیبایی در طراحی را به رخ می کشد.

کابینت ممبران سفید
کابینت ممبران سفید با صفحه کابینت مشکی
کابینت ممبران
کابینت ممبران محبوب
کابینت سفید و مشکی ممبران

کابینت آشپزخانه ممبران سفید با صفحه کابینت روشن

نمونه هایی از کابینت ممبران سفید با صفحه کابینت روشن که قدرت بالای رنگ سفید و اعجاز این رنگ در دکوراسیون آشپزخانه را به رخ میکشد.

کابینت سفید شیک کلاسیک
کابینت آشپزخانه سفید ممبران
کابینت کلاسیک سفید شیک
کابینت ممبران سفید ساده
رنگ سفید برای کابینت وکیوم

استفاده از کابینت کمدی در طراحی آشپزخانه

در این طرح ها از دو کابینت کمدی که به نظر برای هر آشپزخانه ای لازم است و از رازهای یک کابینت ممبران و سبکهای دیگر کابینت آشپزخانه می باشد،استفاده شده است که در دوطرف یخچال به کار رفته است. از یکی به عنوان کمدی برای وسایل بزرگ و از دیگری به عنوان فضایی برای جاسازی فر و ماکروویو استفاده شده است.

کابینت کمدی باتوجه به عرض کمتر و عمق استاندارد ۶۰ سانتی متری گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد فضای بهینه در آشپزخانه ها می باشند که با توجه به ستونها و معماری ساخت کابینت کلاسیک ، زیبایی آشپزخانه را چندین برابر می کنند.

کابینت کلاسیک آشپزخانه
کابینت کلاسیک شیک
کابینت آشپزخانه ممبران جدید

استفاده از جزیره در طراحی کابینت ممبران

مدل جزیره کابینت ممبران

در این طرح ها ازجزیره آشپزخانه برای طراحی کابینت ممبران استفاده شده است. جریره نوع خاصی از کابینت می باشد که با کانتر (اپن) تفاوت دارد و معمولا برای آشپزخانه هایی با عرض نسبتا زیاد استفاده می شود. مهمولا از جزیره کابینت اشپزخانه به عنوان میزغذاخوری و همچنین چیدمان وسایل پذیرایی استفاده می شود.

کابینت وکیوم همراه جزیره کابینت
جزیره کابینت ممبران
جزیره کابینت کلاسیک

قیمت کابینت ممبران آشپزخانه

جهت مشاهده لیست قیمت کابینت ممبران و همچنین نحوه محاسبه متراژ کابینت روی لیست قیمت انواع کابینت آشپزخانه کلیک نمایید.