13
ژانویه

صفحه کابینت چیست وانواع آن کدامند؟

صفحه کابینت چیست؟

در کابینت آشپزخانه روی سطح کابین های ( یونیتها‌ ) زمینی صفحه ای قرار میگیرد که این صفحه را صفحه کابینت آشپزخانه می نامند.

این صفحات انواع مختلفی دارند و کاربردهایی نظیر میزکار ، میز غذاخوری و سایر کاربردهایی که که در ادامه به آنها می پردازیم.

صفحات کابینت معمولا به صورت یک لب گرد و دو لب گرد تولید شده و ضخامتی به میزان ۳ الی ۸ سانتیمتر دارند.

صفخه کابینت چیست؟

مهمترین نکات در انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه کدامند؟

برای انتخاب صفحه کابینت آشپزخانه علاوه بر ظاهر ، طرح و رنگ بندی صفحه کابینت باید نکات زیر را نیز درنظر داشته باشید که از فاکتور های مهم انتخاب صفحه کابینت مناسب می باشند:

۱٫ مقاومت در برابر خط و خش

از مهمترین نکات صفحه کابینت خوب، عدم خش پذیری روی صفحه می باشد که از این نظر صفحه کابینت کوارتز در صدر این فهرست می باشد.

البته صفحه های باکیفیت سنگ کورین و ام دی اف نیز با رعایت اصول نگهداری و انتخاب رنگ مناسب، می توانند تا مدتها بدون ایجاد خط و خش چشمگیر، زیبایی آشپزخانه را حفظ کنند.

صفحه کابینت کوارتز

۲٫ مقاومت در برابر حرارت

صفحات کابینت شرکتی ، سنگ کورین و سنگ کوارتز در برابر حرارت فوق العاده مقاوم هستند ، ولی در مقابل صفحات کابینت ضد آب که به صفحات پی وی سی نیز مشهورند، مقاومت کمتری نسبت به حرارت دارند.

سنگ مصنوعی کوارتز

۳٫ مقاومت در برابر رطوبت

صفحات پی وی سی ، سنگ کورین و کوارتز در برابر رطوبت بسیار مقاوم هستند و صفحاتی که به شکل دست ساز (دوبل) ساخته می شوند ضعیف ترین نوع صفحه کابینت اشپزخانه از این نظر می باشند.

سنگ کورین کابینت آشپزخانه

۴٫ قابلیت ابزار خوری و شکل پذیری

سنگ های مصنوعی کورین و کوارتز بدلیل بافت سفت و مقاومت بالا قدر ابزار خوری کمتری نسبته به صفحات شرکتی دارند ولی از نظر شکل پذیری به مراتب بهتر از باقی صفحات هستند.

صفحه کابینت سنگ مصنوعی کوارتز

۵٫ نصب آسان صفحه کابینت

به طور قطع صفحات شرکتی بدلیل ابعاد استاندارد و قابلیت دسترسی آسانتر نیاز به نصاب جداگانه ندارند و در حین اجرای کابینت ، نصاب کابینت این کار را انجام می دهد.

۶٫ قیمت صفحه کابینت آشپزخانه

صفحات کابینت سنگ طبیعی و سنگ های مصنوعی کورین و کوارتز از گران ترین صفحات کابینت هستند که بطور جداگانه محاسبه شده و نصب می شوند.

صفحات شرکتی جداگانه محاسبه نشده و روی قیمت کابینت آشپزخانه در نظر گرفته می شوند.

انواع صفحه کابینت آشپزخانه کدامند؟

در قسمت قبلی به بررسی مهمترین نکات پرداخته و با اسامی صفحات کابینت آشپزخانه آشنا شدید.حالا به معرفی و بررسی انواع صفحات مورد استفاده در کابینت آشپزخانه می پردازیم.

۱٫ صفحه کابینت شرکتی

صفحه کابینت شرکتی

صفحه کابینت شرکتی به صفحاتی گفته می شود که در سایز استاندارد تولید شده و بسته بندی می شوند.

صفحه کابینت شرکتی دارای طول استاندارد ۴۱۰ سانتی متر و عرض ۶۰ سانتی متر می باشد که در برخی موارد این عرض می تواند بصورت سفارشی در ابعاد مختلفی تولید شود.

طول صفحه کابینت

این صفحات معمولا در ضخامت ۳٫۲ ، ۵ و ۷ سانتی متر تولید می شوند و دارای لبه های گردی می باشند و به همین دلیل به آنها صفحات لب گرد می گویند.

این صفحات بصورت یک لب گرد(یک طول گرد) و دو لب گرد(دوطول گرد) تولید می شوند.

صفحات شرکتی به شکل مات و براق تولید شده و رنگ بندی های بسیار زیادی دارند.

صفحه کابینت براق

این صفحات به دلیل کیفیت بالا و تنوع رنگی مناسب ، از پرمصرف ترین صفحات مورد استفاده در کابینت آشپزخانه می باشند و بیشتر در سبکهای مدرن دکوراسیون آشپزخانه نظیر کابینت آشپزخانه هایگلاس مورد استفاده قرار می گیرند.

۲٫صفحه کابینت ضد آب ( صفحه پی وی سی )

صفحه ضد آب یا pvc از نظر ابعاد استاندارد تولید هیچ تفاوتی با صفحه شرکتی نداشته و دقیقا مشابه صفحه شرکتی می باشد.

تفاوت عمده ی صفحه ضدآب با صفحه شرکتی در مغز استفاده شده در آنها م یباشد. مغز صفحه شرکتی از جنس mdf بوده ودر برابر رطوبت زیاد آسیب پذیر ، ولی مغز صفحه پی وی سی از جنس پلاستیک بوده و در مقابل هرگونه رطوبت و آب مستقیم بسیار مقاوم می باشد.

صفحه کابینت ضد آب

۳٫ صفحه کابینت کورین

صفحه کابینت کورین

صفحه کورین از جنس سنگ مصنوعی بوده و در برابر رطوبت مقاومت بسیار بالایی دارد.

زیبایی بسیار زیاد صفحه کورین در کنار استحکام بسیار بالا و مقاومت در برابر خش پذیری از ویژگی های منحصر به فرد این صفحات می باشد.

این صفحات بصورت یک پارچه و بدون هیچ درزی نصب می شوند و از نظر ابعاد نامحدود هستند.و به این معنا که در هر عرض و طولی قابل نصب بوده و مشکلات صفحات شرکتی را ندارند.

این صفحات بدلیل تنوع رنگی بالا و درخشنگی محسوس، در پروژه های دکوراسیون داخلی منزل و مجتمع های تجاری بسیار پرمصرف بوده و از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد.

کاربرد سنگ مصنوعی کورین

سنگ مصنوعی کورین با هردو سبک کابینت آشپزخانه یعنی کلاسیک و مدرن هارمونی دارد و در استفاده از این صفحه برای کابینت آشپزخانه ممبران که از سبکهای کلاسیک کابینت می باشد و یا کابینت هایگلاس که از سبک های مدرن کابینت است، هیچ محدودینی وجود ندارد.

صفحات کورین درصورت خراشیدگی توسط جسم سخت، قابل ترمیم هستند.به طوریکه دقیقا مثل روز اول خود خواهند شد.

کابینت هایگلاس با صفحه کورین

۴٫ صفحه کابینت کوارتز

صفحه گابینت کوارتز

اصلی ترین ماده تشکیل دهنده صحه کوارتز ، سیلیس می باشد که از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی می باشد. به همین دلیل این صفحات مقاومت بالایی در برابر ضربه ، ساییدگی ، رطوبت و خط و خش دارند.

ایین صفحات نیز همانند کورین در صورت خراشیده شدن با جسم سخت، قابل ترمیم هستند .

به طور کلی این صفحات تفاوت ظاهری چندانی با مورین ندارند و در هر دوسبک کلاسیک و مدرن کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرند.

صفحه کابینت کوارتز نیز در دو نوع براق و مات تولید شده و دارای تنوع رنگی بسیار بالایی می باشند.

صفحه کابینت مشکی کوارتز

توجه به رنگ کابینت برای انتخاب صفحه روی کابینت :

مطمئننا از مهمترین و اصلی ترین نکات انتخاب صفحه برای کابینت ، رنگ کابینت می باشد.

برای مثال رنگ سفید از رنگ های محبوب خانواده های ایرانی در آشپزخانه است. ما برای آسودگی خیال و اطمینان خاطر بیشتر شما قبل از انتخاب رنگ صفحه برای کابینت، مدلهای کابینت سفیدآشپزخانه را برای شما به نمایش گذاشته ایم تا آگاهانه و باتوجه به سلیقه خودتان این امر مهم را انتخاب کنید.

برای مشاوره رایگان ، طراحی و ساخت دکوراسیون داخلی منزل و محل کار خود با ما در تماس باشید.